Субота
18.05.2024
16:35
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входа
Категорії розділу
Мои статьи [7]
Наші однодумці
  • Інформаційний портал про якісні товари та послуги
  • ПОРТАЛ СПОЖИВАЧА
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Ваш нік: Гість
    Ви на сайті: -Дней.
    Ви в групі: Гості
    Нових ОП:
    ПрофІль: Перейти
    Браузер:
    АйПі Адреса: 18.219.205.202.


    Кооперація Червонець - кооперативний рух за органічні та екологічно чисті продукти: www.tovari-poslugi.at.ua







    Весільна зачіска і макіяж від Маргаріти Сілагіной, місто Вінниця: www.orhideyams.at.ua







    Головна » Статті » Мои статьи

    ГМО - зміст питання
    З ГМО чи без ГМО? Позначка «Без ГМО» вже стала настільки звичною та розповсюдженою, що викликає питання чи є ж те ГМО взагалі, адже натрапити на продукцію, яка б мала позначку «З ГМО» просто нереально. Однак, нагадаємо, що згідно Закону України від 17.12.2009 № 1779 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання інформації про вміст у продукції генетично модифікованих компонентів» та Закону України від 17.12.2009 № 1778 « Про безпечність та якість харчових продуктів (щодо інформування громадян про наявність у харчових продуктах ГМО)» вся харчова продукція повинна досліджуватись ( або мати підтверджуючі документи про дослідження сировини, з якої вироблена продукція), та бути маркована «Без ГМО» чи «З ГМО». За відсутність інформації щодо наявності ГМО, або її недостовірність несе відповідальність виробник цієї продукції.

    Однак, зважаючи на широкий асортимент харчової продукції, виникають сумніви стосовно того, чи справді вона досліджувалась на вміст ГМО, чи позначка – простий рекламний хід. Охопити державним контролем щодо правдивості маркування на вміст ГМО всіх виробників звичайно ж нереально. Та й з боку виробників небезпідставними будуть нарікання коли доводиться досліджувати на ГМО воду чи сіль. З метою подолання невизначеностей та суперечностей стосовно доцільності дослідження продукції, в якій ГМО по своїй природі не може міститись, Держспоживстандарт України співпрацює з Міністерством охорони здоров’я України щодо розробки переліку продуктів, які можуть містити генетично модифіковані організми. На даний час Держспоживстандартом України здійснюється щомісячний моніторинг випробувань харчових продуктів та продовольчої сировини на вміст ГМО.

    Зокрема, протягом 2010 року генетичною лабораторією, яка діє на базі випробувального центру ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» з жовтня 2009 року, проведено 860 випробувань зразків продовольчої сировини та харчових продуктів. Вміст ГМО виявлено у 52 зразках досліджуваної продукції , що становить 6% від загальної кількості зразків. Генетично модифіковані компоненти найчастіше виявлялись у ковбасних виробах, заморожених напівфабрикатах (пельмені, фарші), паштетах, кондитерських виробах (цукерках, тістечках, печиві), кукурудзяних паличках. Також наявність ГМО зустрічалась в такій продовольчій сировині як пшениця, ріпак продовольчій, соя, комбікормах.

    Зважаючи на наявну ситуацію з продовольчою сировиною варто наголосити, що виробникам харчової продукцію також необхідно ретельніше ставитись до вхідного контролю сировини, зокрема, до наявності протоколів дослідження сировини на вміст ГМО. Непоодинокі факти виявлення генетично модифікованих компонентів у високовартісній продукції для якої виробник відбирав якісну сировину. Однак, невідслідкована якість та походження деяких інгредієнтів, які подекуди складають не більше 1-2% від загальної сировини, в результаті зводить нанівець прагнення та затрати на виробництво високоякісної натуральної продукції, оскільки результати досліджень кінцевої продукції вказують на наявність в ній ГМО.

    На перший погляд картина стосовно наявності ГМО на українському ринку є доволі оптимістичною. Адже 5-6% генетично модифікованої продукції – не такий вже і страшний показник. Однак, варто наголосити, що продукцію, яка досліджувалась, добросовісні виробники добровільно здавали на дослідження для того, щоб виконати вимоги нормативних документів стосовно маркування. Насправді, реальна картина величини сегменту модифікованої продукції у рази перевищую показник 5-6%.

    А щоб зорієнтувати споживачів, нагадаємо, що ГМО найчастіше зустрічається у хлібобулочних та кондитерських виробах, сухих зернових сніданках, кукурудзі, картопляних чіпсах та пюре, м’ясній продукції, різноманітних соусах (кетчупи, майонези і т.д.), соєвих продуктах. Обираючи ці та інші продукти уважно роздивіться етикетку та переконайтесь чи подбав виробник про те, щоб ви змогли отримати повну інформацію про склад продукції. І хоча однозначно неможливо визначити які матиме наслідки споживання генетично модифікованої продукції на організм людини, однак, ви маєте право на вибір та повну інформацію стосовно продукції, яку споживаєте.
    Категорія: Мои статьи | Додав: Snake (09.10.2011)
    Переглядів: 551 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]
    Copyright www.tovari-poslugi.at.ua © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz